Alkohol jest powszechnie obecny podczas spotkań towarzyskich, takich jak przyjęcia urodzinowe, wesela, kolacje, imprezy sylwestrowe, a nawet jako składnik niektórych potraw w celu intensyfikacji ich smaku. Wiele osób prowadzących zdrowy tryb życia również rozsądnie spożywa alkohol, gdyż nie tylko badania wskazują, że jest on obrońcą układu krążenia, pomagając podnieść „dobry” cholesterol HDL, ale kieliszek wina może być „relaksatorem” po stresującym dniu, a nawet jako dodatek do specjalnej kolacji. Niektóre cechy napojów alkoholowych są następujące:

Wino

Wino a tę szczególną cechę, że zawiera mniej cukru niż piwo i butelkowane napoje alkoholowe. Dlatego wino pozostaje najlepszą opcją do wyboru. Czerwone wino zawiera resweratrol, który jest przeciwutleniaczem, który został powiązany z utrzymaniem doskonałego zdrowia serca, jednak aby uzyskać tę korzyść, musiałbyś spożywać bardzo znaczącą jego ilość. Więcej o wpływie czerwonego wina na zdrowie tutaj.

Szampan

Wyprodukowany z białego wina musującego, zawiera antyoksydanty, jednak nie na tyle, by przyniosło to jakiekolwiek korzyści. Dostarcza mniej kalorii niż lampka białego wina czy piwo. Podczas tworzenia koktajli z szampanem, dodawany jest sok pomarańczowy lub grejpfrutowy, aby nadać napojowi więcej witamin, jednak należy pamiętać, że doda to do napoju dodatkowe kalorie.

Piwa jasne

Piwo pomaga poprawić krążenie ze względu na wysoką zawartość żelaza, a także dostarcza wielu witamin poprawiających stan zdrowia. Głównym składnikiem piw jest zboże, więc piwo jest bogate w węglowodany i cukier. Piwo powinno być spożywane z umiarem, w przeciwnym razie może mieć konsekwencje dla poziomu cukru we krwi. Obecnie na rynku jest kilka piw, które zostały zmodyfikowane tak, aby miały niższą zawartość cukru, a co za tym idzie – niższą kaloryczność. Z drugiej strony piwa rzemieślnicze mają tendencję do wyższej zawartości alkoholu i kalorii.

Gin, Whisky, Tequila, Czysty biały rum

Rum może zapobiegać grypie, pomaga kontrolować wysokie ciśnienie krwi i zły cholesterol. Whisky jest bogata w antyoksydanty, więc w umiarkowanych ilościach pomaga opóźnić oznaki starzenia i pomaga zapobiegać udarowi mózgu o 50%. Napoje te są pozbawione dodatków i cukru, więc zawierają najmniej kalorii. Należy jednak zachować ostrożność przy stosowaniu wszelkiego rodzaju mikserów lub napojów mieszanych, upewnij się, że napój nie ma żadnych kalorii.