Whisky jest w Polsce coraz popularniejszym rodzajem alkoholu. Pojawia się już nie tylko na wykwintnych spotkaniach okolicznościowych w zamkniętym gronie, czy też w pubach. Obecnie coraz więcej osób wybiera ten trunek do domowych imprez. Dlatego warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tego alkoholu, a przede wszystkim na temat tego, z czym najlepiej pić whisky.

Whisky z colą

Bez wątpienia jednym z najbardziej popularnych połączeń w przypadku whisky jest cola. To właśnie te dwa napoje królują u wszystkich tych, którzy często piją whisky. Oczywiście smak tego trunku w połączeniu z colą tworzy połączenie, które zasmakuje zapewne wszystkim. W końcu – kto nie lubi coli, prawda? Jeśli jeszcze nie mieliśmy okazji wypróbować tego połączenia, to na pewno warto to zrobić przy następnej okazji.

Whisky z lodem

Kolejną dość popularną propozycją dla wszystkich amatorów whisky jest po prostu picie czystego alkoholu z lodem. Wydaje się, że to rozsądna opcja, gdy bądź co bądź zwracamy uwagę na zdrowie – oczywiście nie jest to czerwone wino, które w odpowiednich ilościach podobno ma korzystny wpływ na zdrowie. Wiele osób wybiera właśnie tę opcję zamiast np. drinka z colą. Tutaj należy dodać, że czysta whisky z lodem pozwala nam znacznie bardziej poznać smak konkretnego alkoholu i wyczuć jego wyróżniające się smaki. Dlatego też prawdziwi koneserowie alkoholu, a szczególnie whisky, najczęściej sięgają właśnie po rodzaj z samym lodem.

A może by tak whisky z…

Jeśli miałeś okazję wypróbować już zarówno whisky z colą, jak i whisky z lodem, a teraz szukasz nieco bardziej nietypowych połączeń, to na pewno warto udać się do najlepszego pubu w okolicy. Tam na pewno otrzymamy whisky w nietypowej odmianie, w ekskluzywnym drinku. Naprawdę warto, gdy chcemy pić alkohol w najlepszym połączeniu i gdy chcemy odkrywać nowe smaki.