Kac jest uczuciem bardzo nieprzyjemnym. Kiedy dzień wcześniej wypijemy zbyt dużo alkoholu, to wówczas możemy być praktycznie pewni, że go uświadczymy. Co warto podkreślić, czasami może dopaść nas nawet kilkudniowy kac, który bywa jeszcze bardziej męczący. Wymiotowanie po alkoholu w takim przypadku wydaje się być najmniej dotkliwą konsekwencją w porównaniu do tego co czekać będzie nas później. Także i objawy samego kaca są bardzo trudne do przeoczenia.

Ból głowy, zmęczenie, czy też suchość w ustach po zakrapianej imprezie to nie przypadek i jeśli tylko je czujemy, to możemy być pewni, że dopadł nas właśnie kac. Na szczęście nie trzeba się załamywać, gdyż istnieją skuteczne sposoby, na jego pokonanie. No dobrze, to jak radzić sobie z kacem i w jaki sposób się go pozbyć? Tutaj drogi mamy, dwie, czyli standardowe domowe sposoby oraz specjalistyczne preparaty. O tym, która z nich jest lepsza, zadecydować musimy najlepiej sami na podstawie własnych doświadczeń. Jak bowiem wykazały badania reakcja organizmu na kaca i jego przyczyny mogą być bardzo zróżnicowane. Dlatego też bardzo trudno wytyczyć jeden najlepszy i w pełni działający sposób na kaca. Na początku opiszmy jednak metody prewencyjne. Jak się bowiem okazuje kacowi można zapobiec, lub go zminimalizować dzięki niektórym działaniom. Jeśli więc wiemy, że danego dnia będziemy pić nieco więcej alkoholu, to warto zawczasu zjeść lekko tłusty posiłek oraz dużo się nawadniać. Woda jest zresztą kluczowa w tym procesie, gdyż znacznie przyczynia się ona do rozkładu alkoholu w organizmie.

Gdy już jesteśmy natomiast na imprezie, to zastosujmy kilka porad. Po pierwsze nie mieszajmy alkoholi, także tych gazowanych z niegazowanymi. Ponadto pijmy wodę niegazowaną pomiędzy poszczególnymi drinkami. A co jeśli jesteśmy już po fakcie i kac nas dopadł? Wówczas można sięgnąć po leki z zawartością Ibuprofenu, lub wdrożyć jakiś domowy sposób. Jeśli więc zastanawiamy się, czy istnieje lek na kaca, to będzie nim po prostu wspomniana substancja. Z tych drugich, jednym z popularniejszych jest nawadnianie się za pomocą wody mineralnej, soku pomidorowego oraz soku z ogórków. Bardzo dobrze zazwyczaj sprawcza się też sok z kiszonej kapusty. Tak jak jednak wspominaliśmy, każdy organizm jest inny, a powodów kaca również może być wiele. Dlatego też warto samemu sprawdzić, które metody jego zwalczania sprawdzą się w naszym przypadku najskuteczniej. Lepiej wziąć sobie tez te rady do serca, tym bardziej że sylwester już za chwilę.