Wśród Polaków alkohol jest trunkiem, od którego raczej nikt nie stroni. Jednak zbyt duża ilość wypitego alkoholu może skutkować objawami, których raczej nikt z nas by nie chciał. Mowa tutaj oczywiście o tzw. kacu, kiedy to organizm próbuje wrócić do normalności. Jak więc ograniczyć prawdopodobieństwo wystąpienia kaca? Co warto zrobić, aby kac nie doskwierał nam drugiego dnia?

Przede wszystkim nawadniaj się

Bez wątpienia jedną z podstawowych rad, którą można udzielić osobom, które piją alkohol jest to, aby podczas picia alkoholu regularnie uzupełniać wodę w organizmie. Szklanka wody co godzinę lub dwie to na pewno dobry pomysł. Dzięki temu organizm będzie regularnie uzupełniał braki i będzie się nawadniał. Z kolei musowo warto wypić co najmniej szklankę wody przed snem. Dzięki temu w nocy organizm będzie mógł uzupełnić braki witamin i minerałów, a także będzie mógł usuwać toksyny, które wytworzyły się na wskutek krążenia alkoholu we krwi.

Warto dobrze zjeść przed imprezą, dobrze się wyspać i pójść na spacer

Jeśli picie alkoholu jest związane z imprezą okolicznościową, to na pewno można zaplanować również czas przed piciem alkoholu. Dlatego na kilka godzin wcześniej warto zjeść coś tłustego. Nieprzypadkowo mówi się, że klasyczny polski rosół z kury to świetne danie na żołądek, kiedy chcemy pić alkohol. Tłuszcz sprawi, że organizm będzie wolniej wchłaniał alkohol i nie odczujemy tak szybkiego sponiewierania po spożyciu alkoholu.

Świetnych imprez zakrapianych można również doświadczyć w wielu miejscach w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się z opinią turystów na temat Rzeszowa.

Ponadto warto zapewnić sobie sen, dzięki któremu wypoczniemy i zregenerujemy się w możliwie optymalny sposób. Chociaż wiadomo, że efektywność snu po spożyciu alkoholu nie będzie najwyższa. Z kolei gdy już się obudzimy, to warto zjeść dobre śniadanie np. w postaci jajecznicy z kiełbaską i warzywami, a także warto wziąć zimny prysznic. Następnie warto udać się również na spacer, aby podczas pobytu na świeżym powietrzu zaczerpnąć nieco energii ze słońca i po prostu wejść w tryby dnia codziennego.