Wiele osób zastanawia się czy można pić alkohol, jeśli ćwiczy się na siłowni. Otóż jest to tylko i wyłącznie wybór osoby, która ćwiczy. Alkohol można pić jednak nie jest to wszystko takie proste. Stosując odpowiednią dietę, dopasowaną do naszego organizmu powinniśmy wiedzieć o tym, że alkohol ma bardzo dużo kalorii.

Co jeśli mamy jakąś okazję i chcemy się napić?

Należy wtedy wybierać wysokoprocentowe trunki, których wypijemy po prostu mniejszą ilość. Dla zobrazowania przykładem może być butelka piwa o objętości 500ml i dwa kieliszki wódki o pojemności 50ml. Lepiej wypić 100ml niż 500. Drugą sprawą jest to, że nawet przy wypiciu niewielkiej ilości alkoholu zbędne kalorie trafiają do naszego organizmu. Należy wtedy pomyśleć o tym jak się ich pozbyć.

Warto zrobić aeroby po piciu alkoholu

Doskonałą metodą są karne aeroby, a więc po mile spędzonym wieczorze ze znajomymi, dziewczyną bądź na imprezie, gdzie alkohol lał się litrami, przez kolejne 3 dni warto postarać się o dodatkową godzinę roweru, biegania czy czegokolwiek co pozwoli nam pozbyć się kalorii. Dlaczego warto? Biorąc przykład z artykułu z portalu Nadwrażliwość, nie mamy wtedy obaw o zaburzenie całej naszej ciężkiej pracy jaką dotychczas włożyliśmy w poprawę sylwetki. Oczywiście nie powinniśmy nadużywać alkoholu. Nie polecam stosowania go częściej niż raz na 1-2 miesiące. Pomimo tego, że możemy w pewnej części pozbyć się kalorii to alkohol nie jest czymś dobrym w naszej diecie. Jeśli natomiast lubimy imprezować oraz mamy skłonności do spożywania alkoholu to należy się zastanowić co jest dla nas ważniejsze – nasza sylwetka czy też alkohol. Wszystko co dobre wymaga poświęceń, więc jeśli chcemy trzymać dobrą formę oraz wyglądać dobrze to musimy z niektórych rzeczy zrezygnować.